top of page
Brīnumaino avotu un upīšu līkloči
Brīnumaino avotu un upīšu līkloči

sestd., 20. maijs

|

Drabešu pagasts

Brīnumaino avotu un upīšu līkloči

Piedzīvojumu pārgājiens

Pieteikšanās pasākumam ir slēgta!
Apsakti citus pasākumus.

Time & Location

2023. g. 20. maijs 11:00 – 16:00

Drabešu pagasts, Unnamed Road, Drabešu pagasts, LV-4139, Latvija

About the event

Kad: 20.maijā plkst. 11.00.

Tikšanās vieta: Zvārtes iezis (tūrisma objekta stāvlaukumā).

Man vienmēr ir bijušas tuvas dažādas upes un strautiņi. Tāpēc šis pārgājiens būs tieši īpaši aizraujošs – iesim gar vairākām upītēm, strautiem un avotiem, kuri burbuļodami steidzās uz tuvāko lielo upi, lai veidotu lielo pasaules ūdeņu plūsmu! Šī taka man ir samēra jauna, bet jau ļoti mīļa tieši dēļ tik daudziem dažādiem ūdens veidiem pa ceļam un dažādajām iespējām tos baudīt!

Lai arī Amatas krasti ir skaisti, šoreiz tos apskatīsim nedaudz- uzkāpjot un noķerot skatu no augšas Zvārtes iezī. Lielāko daļu no maršruta iesim gar Gaujas krastu, pa ceļam būs dabas dotie šķēršļi – mazās upītes, kurām jātiek pāri un Gaujas krastu robainums. Ja gribēsies mazās upītes varēsi pārbrist ar basām kājām, jo to gultnes ir labi saredzamas dzidrajos ūdeņos.

Daļa no takas mūs vedīs cauri Cīrulīšu dabas takai un tā vieta ir īpaša ar kristāl dzidrajiem ūdeņiem, kuros spoguļojās klintis. Un pašā, pašā nobeigumā apciemosim Cēsu Svētavotu. Tam ir savs stāsts un arī savs īpašais rituāls, kādu ieteicams izpildīt katram, kurš tur viesojās, ja grib pieredzēt ūdens dziedinošo spēku! Tāpēc arī Tev to būs iespēja piedzīvot!

Tā kā šajā takā pa ceļam sastapsim divus spēcīgus avotus, kuri iztek no klinšu apakšām, pārgājiena nobeigumā būs dažādu izcelsmes avotu ūdeņu degustācija. Sajutīsim un pagaršosim dzidros avota ūdeņus un dažus citus, kuri nenāk pa tiešo no avota, lai katram pašam ir iespēja sajust atšķirības!

Praktiskais info par maršrutu - tas būs aptuveni 13 km garš, līnijveida, sāksim pie Zvārtes ieža un pabeigsim pie Cēsu Svētavota.

Dalība pārgājienā ar enerģijas apmaiņu.

Dalības maksā nav iekļauts transports, ēdināšana (par to katrs gādā pats – pa ceļam un nobeigumā piknikosim ar sev līdzi paņemto).

Par transportu un kā tur nokļūt, jautā rakstot vai zvanot. Ir iespēja noorganizēt kopējo transportu grupai virzienā no Jelgavas/Rīgas un visur, kur sanāk pa ceļam līdz Ieriķiem. Ir iespēja braukt ar savu individuālo transportu, atstāt to sākuma punktā, pārgājiena nobeigumā Tevi nogādāšu uz sākuma punktu. 

Ja vēlies pieteikties vai  uzdod savus jautājumus vairāk par pašu pasākumu un nokļūšanu - raksti DM, ejam@viedastakas.lv vai zvanot/rakstot 26312145 – Aija.

Share this event

bottom of page