top of page
Ielec vasaras piedzīvojumā Polijas Tatros
Ielec vasaras piedzīvojumā Polijas Tatros

pirmd., 14. aug.

|

Zakopane

Ielec vasaras piedzīvojumā Polijas Tatros

Pārgājieni un izzinošas nodarbības jauniešiem (16 – 20 gadi)

Registration is closed
See other events

Time & Location

2023. g. 14. aug. 17:35 – 2023. g. 18. aug. 22:25

Zakopane, Zakopane, Polija

About the event

Piedāvājums jauniešiem!!! Tiek meklēti vēl 3 līdzbraucēji vecumā no 16-20 gadiem.   Jaunieti! Ja Tevi aizrauj došanās piedzīvojumos, tad kāpēc gan to neapvienot ar kaut ko tik aizraujošu kā kalnu taku apmeklējumu! Vēl šovasar ir iespēja doties ceļojumā. Šis piedzīvojums būs Tev, ja:  

🌱Vēlies gūt prieku un enerģijas lādiņu pirms atgriešanās skolā; 

🌱ja Tev interesē sevis iepazīšana un izziņa;   

🌱ja vēlies izbaudīt piedzīvojuma garšu;  

🌱ja Tev patīk pārgājieni un došanās dabā;  

🌱ja vēlies piedzīvot neaizmirstamas atmiņas un iespaidus;

🌱ja vēlies iepazīt domubiedrus un jaunus draugus.

Brauciena programma

14.augusts. Lidojums Rīga – Krakova (tiešais reiss ar Ryanair kompāniju*). Izlidošanas laiks plkst. 17.00, nosēšanās plkst. 17.35. Plkst. 18.00.-20.00. Transfērs no Krakovas lidostas uz Zakopane pilsētu, viesnīcu Willa Bor**. Šīs dienas uzdevumi - iekārtošanās viesnīcā, savstarpējā iepazīšanās. Īsa ekskursija pa pilsētas centru, kopīga vakariņošana (kafejnīca/restorāns pēc kopējās izvēles), veikala apmeklējums. Sagatavošanās pārgājiena dienai - somu sakārtošana. Nakts miers.

15.augusts. Garā pārgājiena diena.

Agrais rīts - no viesnīcas izbraucam plkst. 5.00 - 6.00, no kalnu takas atgriežamies ap plkst. 14.00 – 15.00. (Rīta sākums precizēsies iepriekšējā vakarā atbilstoši laika prognozēm).

Iepazīšanās ar kalniem, pārgājiena vidējais garums 12-15 km, kopējais aptuvenais nepieciešamais laiks iešanai un atpūtas pauzēm 5-7 h (atkarīgs no grupas kopējā tempa).

Pusdienošana pa ceļam kalnu namiņos, kā arī līdzi paņemtais mugursomā.

15.00 – 17.00. brīvais laiks atpūtai.

17.00 – 19.00. vakariņas.

19.00 – 22.00. Zakopanes akvaparka (termālo baseinu) apmeklējums.

16.augusts. Vēlais rīts. No plkst. 8.00 – 9.00. brokastojam.

Plkst. 9.00 – 12.00 izzinoša nodarbība par tēmu Cilvēka dizains. Nodarbībā Tu uzzināsi:

  • Kas ir sevis izziņa caur cilvēka dizainu.
  • Cilvēka dizains kā instruments ikdienas situāciju, notikumu analīzei, kas var parādīt mūsu unikalitāti, potenciālu un iespējas.
  • Nodarbībā uzzināsi, kas ir cilvēka dizains, tā pamatprincipi un kā caur to ieraudzīt savu unikalitāti un izzināt sevi.
  • Apvienosim cilvēka dizaina teoriju praksē ar mākslas terapiju.

12.00. – 14.00. pusdienu pauze

14.00.–18.00. brauciens ar funikulieri virsotnē Kasprowy Wierch (1987 m.v.j.l.), pastaiga virsotnē un gleznaino kalnu grēdu vērošana.

18.00.-20.00. Vakariņas.

20.00.–.22.00. Brīvais laiks pastaigām pilsētas iepazīšanai, vakara spēlēm viesnīcas atpūtas zonā, sarunām. Somas sakārtošana un sagatavošana garajam nākošās dienas pārgājienam. Nakts miers.

17.augusts. Garā pārgājiena diena. Agrais rīts - no viesnīcas izbraucam plkst. 5.00 - 6.00. Brokastojam pirms došanās kalnu takā, dabā. No kalnu takas atgriežamies ap plkst. 15.00 – 17.00. (Rīta sākums precizēsies iepriekšējā vakarā atbilstoši laika prognozēm).

Pārgājiena vidējais garums 15-17 km (takas garums un intensitāte tiks izvēlēta atkarībā no grupas kopējām spējām), kopējais aptuvenais nepieciešamais laiks iešanai un atpūtas pauzēm 6-8 h (atkarīgs no grupas kopējā tempa).

17.00.- 19.00. Vakariņas.

19.00 – 22.00. Brīvais laiks atpūtai, pastaigām, pilsētas iepazīšanai. Vakara sarunas viesnīcas atpūtas zonā, spēles.

18.augusts. Vēlais rīts. No plkst. 8.00 – 9.00. brokastojam. 9.00 – 12.00. Izzinoša nodarbība par tēmu Simboli un to nozīmes. Savu individuālo ēterisko eļļu smaržu izgatavošana. Ko apgūsim un darīsim nodarbībās:

Simboli sevī slēpj daudz noslēpumu. Vai tici, ka katrs simbols par Tevi var daudz ko pastāstīt, kad ar to saskaries? Vai zini, ko nozīmē simboli, tēli Tavās rotaslietās, apģērbā, aksesuāros? Var paņemt līdzi arī sev interesējoša simbola foto vai saglabāt telefonā. Kopīgi šo simbolu izzināsim un arī izveidosim Tavu spēka simbolu.

Izveidosim savas dabīgās smaržas no ēteriskajām eļļām.

12.00 – 13.00. Pusdienu pārtraukums.

13.00. – 15.00. Pastaiga pa pilsētu vai TNP (mini pārgājiens), ja būs iespēja iekļauties laikā, uzbrauksim nelielā Gubalowka virsotnē Zakopane pilsētā ar vagoniņu (biļetes iegādāsimies uz vietas, ja brauksim).

15.00 – 17.00. Pikniks parkā ar noslēguma sarunu apli par piedzīvoto.

17.00. Izbraukšana no Zakopanes uz Krakovas lidostu.

20.50. Izlidošana no Krakovas.

23.25. Nosēšanās Rīgā.

Programma ir aptuvena, tās izpilde un norise var mainīties atbilstoši grupas plūsmai, laikapstākļiem. Piedzīvojuma brauciena ietvaros tiks nodrošināta visu aktivitāšu programma arī tad, ja mainīsies to secība, norises laiks.

Nepieciešamie dokumenti:

  • Ceļošanai derīga pase vai ID karte.
  • Eiropas veselības   apdrošināšanas karte (EVAK - vēlama).
  • Pilnvara/atļauja   apstiprināta pie notāra vai bāriņtiesā par vecāku piekrišanu izceļot no   valsts patstāvīgi (jauniešiem vecumā no 16-17 gadiem).

*Ryanair avio kompānijas lidojuma laiki un reisa numurs tiks nosūtīti tiem, kuri piedalās braucienā.

Iegādājoties avio biļetes, katrs pasažieris pats pievieno sev nepieciešamo papildus bagāžas vienību (vēlams ne vairāk kā 1 koferi ). Viena mazā soma, ņemama līdzi lidmašīnas salonā, ir iekļauta avio biļetes cenā (somas izmērs – 40x20x25 cm). Papildus bagāžas iespējamie varianti – 10 kg rokas bagāža (ņemama līdzi salonā), 10 kg nododamā bagāža, 20 kg nododamā bagāža. 

**Dzīvošana un brokastošana paredzēta viesnīcā Willa Bor, papildus informācija par vietu apskatāmā, sekojot linkam https://willabor.pl/. Agrajos pārgājienu rītos brokastis būs iepakotas līdzi ņemšanai, pārējos rītos brokastošana viesnīcā ar Zviedru galdu. Par ēšanas individuāliem ierobežojumiem vai paradumiem, lūgums informēt savlaicīgi, ir iespējas vienoties par vēlamo/nepieciešamo ēdienkarti.

Ja Tev ir papildus jautājumi vai vēlies pieteikties, sazinies rakstot ejam@viedastakas.lv vai laura-cernavska@inbox.lv, kā arī zvanot 26312145 Aija, 28342712 Laura. Būs kopīga grupiņas tikšanās vēl pirms brauciena tepat klātienē Latvijā, vai attālināti, lai izrunātu visus jautājumus par braucienu un ar to saistīto info. Tikšanās laiks un vieta vēl precizēsies.

Ar ko Tu dosies šajā piedzīvojumā.

Braucienā norisināsies kopā ar piedzīvojumu meklētāju Aiju un dabas zinību skolotāju, jauniešu draugu Lauru.

Es, Aija, ļoti mīlu doties dabā, bieži brīvo laiku un brīvsoli izvēlos pavadīt dabas takās tepat Latvijā un nu jau esmu iecienījusi arī Tatru kalnu takas gan Polijas, gan Slovākijas pusē. Tāpēc arī Tevi aicinu un ar prieku parādīšu, kur ir skaistākie pārgājienu maršruti un kā izjust piedzīvojumus dabas takās. Tā kā manu superspēju un talantu kolekcijā ir arī organiztaora spējas un liela interese par dažādiem ceļošanas veidiem, tam visam pateicoties ir tapis šis piedzīvojumu brauciens, kurā priecāšos sastapt ikvienu dabas mīli un piedzīvojumu meklētāju!  Un tieši šoreiz kopā dosimies pa skaisto Polijas Tatru kalnu takām, gar kristāldzidrām kalnu upēm un brīnumaino daudzveidīgo kalnu dabu. 

Es, Laura, pašreiz strādāju par dabaszinību skolotāju Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā. Man patīk darbs un komunikācija ar jauniešiem, brīvajā laikā vadu privātstundas un aizraujos ar sevis izziņu, cilvēka dizainu, dažādiem rokdarbiem, patīk pavadīt laiku dabā.

Man sagādā prieku apgūt jaunas prasmes un šīs prasmes tālāk nodot citiem. Priecāšos iepazīties ar katru no šeit nonākušajiem jauniešiem un Tavu krāsaino iekšējo pasauli . Šajā piedzīvojumā es vairāk darbošos saistībā ar radošajām aktivitātēm un nodarbībām.

Uz tikšanos piedzīvojumā un radošumā - Aija un Laura.

Share this event

bottom of page