top of page
Piedzīvo sevi Slovākijas Tatros
Piedzīvo sevi Slovākijas Tatros

pirmd., 10. jūl.

|

Visoke Tatri

Piedzīvo sevi Slovākijas Tatros

Pārgājiens kā sevis izziņas veids un dabas spēku izziņa

Reģistrācija šim pasākumam ir noslēgusies!
Apskati citus pasākumus.

Time & Location

2023. g. 10. jūl. 17:00 – 2023. g. 14. jūl. 23:30

Visoke Tatri, Augstie Tatri, 062 01 Visoke Tatri, Slovākija

About the event

Ceļošana kā tāda, man vienmēr ir likusies ļoti aizraujoša. Un neslēpšu, ka tā atsevišķos gadījumos ir kalpojusi kā “aizbēgšanas” plāns no savām nesarisinātajām problēmām, no dzīves “zebras” melnajām strīpām, un vienmēr ir licies, ka aizbraukšana uz kādu laiku iedod jaudu un spēku sarisināt šķietami nesarisināmo. It kā iedod skatu no malas pašam uz sevi, pēc kura ir skaidrs, ko ar sevi iesākt tālāk.

Kad jau kādu brīdi biju savā dzīves ceļa posmā, nogrieznī, kurā liela loma bija darbam ar sevi un savas apziņas paplašināšanu, pie manis atnāca domas par kalniem un kalnu upēm. Un tā sajūta bija nesalaužami stipra, ka turp ir jādodas, jo tur es jutu kaut ko neizskaidrojami vajadzīgu, tur ir kaut kas tik ļoti neskarts un pirmatnējs priekš manis pašas. Un tieši tur esot, dodoties, ar saviem iekšējiem jautājumiem un vēlmi rast dziļākas atbildes uz tiem, izrādījās tās tur var atrast.

Esmu turp devusies arī viena, bet patiesība nekad neesmu jutusies viena, jo pa ceļam sarunājos ar kalnu milžiem un kalnu upēm. Tās ir sarunas domās un ja domas ir pilnas, skaļas un pārņemtas ar ikdienas steigu, satraucošiem notikumiem, sarunājoties ar upi svēti ticu, ka tā ir neatsverams palīgs šo sastrēgumu aizskalošanā, sastrēgušo domu, redzējumu ieraudzīšanā un atbrīvošanā, palaišanā pa plūsmai.  Un tāds šķiet ir arī Visuma likums – lai ienāktu kaut kas jauns mūsu dzīvēs, tam ir jāatbrīvo vieta. Šis ir svarīgs nosacījums arī mūsu domāšanas maiņai – domāšanas veids var mainīties, ja tiek apzināts un palaists vecais redzējums. Un tikai tad var atnākt vietā kāds cits – patiesāks.

Nav divu vienādu piedzīvojumu un divu vienādu atziņu, jo katru reizi, kad dodos uz kalniem, esmu citāda, ar citādiem jautājumiem sevī, ar citādām pārdomām, situācijām, kurām meklēju izpratni un virzību vai gluži vienkārši gribu piedzīvot ko jaunu. Tik pat dažādi, unikāli ir veidi kā tiek satikti jauni cilvēki, ceļabiedri šajos piedzīvojumos. Tāpēc arī nav divu identisku piedzīvojumu, tie ir tik dažādi, tik atšķirīgi un tik vajadzīgi katrā no reizēm.

Ja Tu vēlies piedzīvot, sajust kā piedzīvojums kalnos var būt ceļš tuvāk savām patiesībām, kā tas iet roku rokā ar sevis izzināšanu un kāds ir kalnu upes un tajā mītošās ūdens būtnes spēks, arī šogad ir iespēja pieteikties kalnu braucieniem.

Brauciena datumi 10. – 14. jūlijs.

10.jūlijs Izlidošana Rīga – Krakova. Ielidošana Krakovā no Rīgas plkst. 17.35 (pērkot biļetes jautā individuāli par reisiem un laikiem, lidojums ar Ryanair avio kompāniju). Tālāk došanās uz nelielu Tatru kalnu ciematu Dolny Smakovec, Slovākijā. Ceļā aptuveni 3 h (pa ceļam piestāsim pārtikas veikalā, kurā būs iespēja iepirkt ēdienu un citas sev nepieciešamās sadzīves lietas tuvākajām dienām). Iekārtošanās numuriņos. Nakts miers.

11.jūlijs. Grupas kopējais pārgājiens gar kalnu upi. Celsimies pēc iespējas agrāk  un dosimies uz taku ar kalnu vilcienu. Pirmās dienas taka vedīs gar kalnu upi, dzidrajiem kalnu avotu ūdenskritumiem. Mana pieredze rāda, ka tas ir pats labākais veids kā uzsākt piedzīvojumus kalnos, apciemojot kalnu upi, ejot izvirzot iekšējo nolūku un palaižot šajā posmā lieko, nevajadzīgo, kas traucē kāpt augstāk un virzīties uz priekšu. Šī būs sevis attīrīšnas diena - mentāli, enerģētiski un visādi citādi. Dalīšos ar savu pieredzi, kā doties sevis izziņas pārgājienā ar nolūku un būšu Tev pavadonis šajā procesā kopā ar ūdens būtni. 

Pirmās dienas maršruts būs samērā īss, aptuveni 15 km.

12.jūlijs. Grupas kopējais pārgājiens. Otrās dienas pārgājienu arī sāksim pēc iespējas agrāk. Dosimies vidēji augstā virsotnē (virsotne nebūs augstāka par 2000 m v.j.l., ja nejutīsies gatavs(a) virsotnei būs iespēja iziet mazāku un vienkāršāku pārgājienu individuāli ar sevi – padalīšos ar info par tuvumā esošajiem pārgājienu maršrutiem, kurus pazīstu un kā tur noorientēties). Ceļš uz virsotnēm parasti ir pārbaudījumu ceļš, katrs tur var iepazīt, ieraudzīt kādu savu pusi, kura liek šķēršļus virsotnēm, kalnos - kāpjot augšā, dzīvē – ejot pa dzīves līkločiem. Taču virsotnes vienmēr nes gandarījumus, atziņas, pavedienus tālākajam ceļam. Arī Tev šo virsotņu sajūtu ir iespēja piedzīvot.

13. jūlijs. Brīva diena. Pēc savām vēlmēm un iespējām varēsi doties kalnu pārgājienā individuāli vai grupēties ar citiem grupas biedriem un pašiem izmēģināt došanos kalnos vai nelielos pārgājienos pa kalnu takām, apskatīt kalnu pilsētiņas, doties nelielos izbraukumos (~ 25 km rādiusā atrodas termālie baseini, akvaparks, pazemes stalagmītu alas, pastaigu taka koku galotnēs – šīs ekskursijas pieejamas par papildus samaksu un organizēšu, ja būs interese šādās doties. Vakarā kopīga vakariņošana un sarunas, došanās uz baseinu vai pirtiņu un džakuzi apmeklējums, vai pikniks viesnīcas dārzā (pēc grupas kopējām vēlmēm).

14. jūlijs. Brīvais laiks līdz pēcpusdienai, izrakstīšanās no viesnīcas, došanās mājup. Brīva diena savām vēlmēm, interesēm, apskates objektiem, pastaigām, mini pārgājieniem līdz plkst. 16.00. Došanās uz Krakovas lidostu. Izlidošana mājup plkst. 20.50. (Lidojums ar aviokompānijas Ryanair reisu).

Kam piemērots piedzīvojuma brauciens. Ja esi cilvēks, kurš ir savu atbilžu un patiesību meklētājs, ja jūti, ka pasaulē viss nav tikai virspusējs, bet pasaulei ir arī dziļums, neredzamais, bet sajūtamais, ja jūti sevī vēlmi izzināt un apzināties sevī ko vairāk, ja patīk iet vienam un kādu laiku arī kopā ar citiem, ja esi piedzīvojumu meklētājs un piedzīvojumu sajūtu ķērājs.

Grupas plānojas nelielas, lai ir draudzīgi un ir iespēja iepazīt grupas biedrus, tāpēc vietu skaits ierobežots.

Dalības maksa piedzīvojumā ir atkarīga no vairākiem faktoriem ( ar vai bez brokastīm/vakariņām, numuriņu vēlēsies ar kādu dalīt vai nē u.c.). 

Cenas atkarībā no braucēja izvēles:

 • Individuāls numuriņš 1 personai (nedalot ar citu grupas biedru) + brokastis viesnīcā - 515,- EUR
 • Individuāls numuriņš 1 personai  (nedalot ar citu grupas biedru)  bez brokastīm - 470,- EUR
 • Dzīvošana divvietīgā numuriņā + brokastis viesnīcā 415,- EUR/pers.
 • Dzīvošana divvietīgā numuriņā bez brokastīm - 365,-EUR/pers.

Kas ietilpst izmaksās:

 • Organizēts transfērs no/uz lidostu.
 • Nakšņošana trīs zvaigžņu viesnīcā Kalnu ciematā Dolny Smokovec (Villa Credo), katram dalībniekam paredzēta individuāla istaba (tā nav jādala ar kādu citu grupas dalībnieku, ja braucienā piedalies ar kādu sev pazīstamu/tuvu cilvēku un vēlies dzīvot vienā istabā/ numuriņā – jautā par iespēju).
 • Kalnu vilciena biļete četrām dienām (lai var brīvi apceļot kalnu pilsētas un nokļūt uz taku sākuma/beigu punktiem).
 • Brokastis, ja tās izvēlēsies negatavot pats (pieejamas izvēles arī veģetāriešiem un vegāniem). 
 • Palīdzība no manas puses gatavojoties braucienam (ieteicamā ekipējuma izvēle, dažādi informatīvie jautājumi par pārgājieniem, to maršrutiem, došanos kalnos, tuvākajiem citiem apskates objektiem u.c.).
 • Grupas vadītāja atbalsts/pavadoņa klātesamība grupas pārgājienos divas dienas.

Kas neietilpst izmaksās:

 • Aviobiļetes (katrs dalībnieks pats pērk biļetes ar sev vēlamo bagāžu vienību).
 • Pārējās ēdienreizes.
 • Papildus personīgie tēriņi.
 • Apdrošināšana (katrs dalībnieks pats izvērtē vai ir/nav jāiegādājas).

Papildus iespējas pēc savām vēlmēm par papildus piemaksu:

 • Baseina apmeklējums dienas beigās.
 • Saunu un mini džakuzi apmeklējums.
 • Mikrobusiņš ar šoferi, ja ir vēlmē pēc papildus izbraukumiem brīvajā laikā.
 • Vakariņas viesnīcā.

Pieejamas vēl 4 vietiņas ceļabiedriem!

Ja esi jau drošs (-a), ka vēlies doties, labprāt satikšos ar Tevi klātienē vai Zoom uz sarunu par un ap visiem interesējošiem jautājumiem.

Pieteikšanās un papildus jautājumu gadījumā raksti: ejam@viedastakas.lv, ziņu whatsapp vai telegram, zvanot – 26312145, vai izmantojot pieteikuma formu zemāk.

Uz tikšanos piedzīvojumā – Aija!

Share this event

bottom of page